Tema / Augalai

  Užkrauname įrašus...
 • Paparčių lapai

  Rasos. Žolynų ir žmogaus harmonija

  Iš „Pievų“ Birštone trumpam persikelkime į tikrąsias, nes… birželio 24-oji yra pats tinkamiausias metas lietuviui prisiminti, iš kur jis atėjęs, kokiais žolynais yra bridęs, kokius turtus ten, po kojomis, radęs ir kodėl…

 • Kaudeksiniai augalai – aprastasis tinūtras (lot. adenium obesum)

  Kaudeksiniai augalai – charakteringo veido gyventojai

  Ne visiems iš karto pavyksta prisijaukinti šiuos keistuolius. Iš pirmo žvilgsnio jie gali pasirodyti šiek tiek susiraukę, keistai šokantys vazone ar norintys jame prigulti. Tačiau jeigu galvojate, kad augalų auginimas yra gana nuobodus reikalas, nes šie, skirtingai nei katės ar šunys, nelabai ką ir priveikia rymodami ant palangės, kaudeksiniai augalai yra kaip tik jums!  Su šiais ekscentrikais tikrai nebus nuobodu. 

 • Kaip išsirinkti tinkamus kambarinius augalus?

  Kaip išsirinkti tinkamus kambarinius augalus?

  Susidomėjimas augalais, kaip ir viskas pasaulyje, nuolat sukasi ratu. Augalai, kurie dar visai neseniai močiutės namuose buvo pagarbiai apeinami didesniu spinduliu, dabar tampa geidžiamiausiomis rūšimis interjere. Jeigu anksčiau galvodavome, jog augalai tik užima didžiulę vietą namuose ir reikalauja daugybės priežiūros, tai šiandien nuo jų lūžtančios palangės ir džiunglėmis virtę namų kampai tampa tikra siekiamybe. Tačiau iš tokios galybės augalų rūšių ne visada lengva išsirinkti sau tinkančius. Dažnai augalą renkamės tik pagal jo rūbą, visai pamiršdami jo poreikius. Todėl prieš kurdami namų džiungles, susipažinkime su tikrosiomis ir patyrinėkime savo namų aplinką.

 • Lapenis

  Lapenis – meksikietis miškų kaktusas

  Miške augantis kaktusas skamba kaip tikra keistenybė ir atrodytų, kad toks gyventojas neturi nieko bendra su dykumų augalais. Ir iš tiesų lapenis (lot. epiphyllum anguliger) savo gyvenimo būdu daugiau panašumų turi su orchidėjomis, nes savo tėvynėje, drėgnuose Meksikos atogrąžų miškuose, auga ant kitų augalų (yra epifitas). Atsidėkodamai medžiams už viešnagę, lapeniai, ne tik užaugina iki 2 m ilgio kasas, bet ir vėlyvą pavasarį pražysta dideliais baltais ir ypač kvapniais žiedais. Išsiskleidę jie ilgai neužsibūna – laikosi apie parą ir greitai nukrenta. Tik susipažinus su lapenių tėvyne ir jos diktuojamomis gamtos sąlygomis, galėsime tinkamai juos prižiūrėti savo namuose.