Kaip išsirinkti tinkamus kambarinius augalus?

Kaip išsirinkti tinkamus kambarinius augalus?

Susidomėjimas augalais, kaip ir viskas pasaulyje, nuolat sukasi ratu. Augalai, kurie dar visai neseniai močiutės namuose buvo pagarbiai apeinami didesniu spinduliu, dabar tampa geidžiamiausiomis rūšimis interjere. Jeigu anksčiau galvodavome, jog augalai tik užima didžiulę vietą namuose ir reikalauja daugybės priežiūros, tai šiandien nuo jų lūžtančios palangės ir džiunglėmis virtę namų kampai tampa tikra siekiamybe. Tačiau iš tokios galybės augalų rūšių ne visada lengva išsirinkti sau tinkančius. Dažnai augalą renkamės tik pagal jo rūbą, visai pamiršdami jo poreikius. Todėl prieš kurdami namų džiungles, susipažinkime su tikrosiomis ir patyrinėkime savo namų aplinką.

Į namus sugrįžę džiunglės

Ištirta, kad nuo 2016 metų žmonės pradėjo ypatingai domėtis kambariniais augalais ir jų priežiūra. Galime manyti, kad didelę įtaką grįžusiam susižavėjimui žaliaisiais gyventojais turi išaugęs susidomėjimas klimato kaitos problemomis ir sveikata. Juk visai nenuostabu, kad kambariniai augalai ne tik valo orą, bet ir turi raminantį poveikį žmogaus psichinei sveikatai. Taip pat prie šio didžiulio augalų išpopuliarėjimo labai prisidėjo socialiniai tinklai. Žmonės pradėjo dalintis įvairiomis augalų rūšimis, jų tekstūromis, formomis ir spalvomis. Instagram platformoje netgi yra ypač gaji „Monsterų pirmadienių“ tradicija, kurios metu žmonės iš viso pasaulio dalinasi savo „monstrų“ nuotraukomis.

Prieš susipažįstant su augalais, susipažinkite su savo namais

Norint namo parsinešti naują žaliąjį gyventoją, pirmiausia labai svarbu tą erdvę ištyrinėti. Galbūt jūsų namų langai yra pietinėje pusėje ir kambariai didžiąją dienos dalį būna gausiai apšviesti. Tokioje aplinkoje geriausiai jausis įvairūs sukulentai ar augalai, turintys margus, sidabrinius ar plaukeliais padengtus lapus. Jeigu jūsų namai ilgai skendi šešėlyje, reiktų rinktis paunksmę mėgstančius augalus – fikusus, paparčius, dracenas ar scindapus…

Kaip tinkamai parinkti augalą?

Dažnai pamirštame, kad augalas yra gyvas padaras ir ne visada gerai jausis apgyvendintas ten, kur mums norėsis. Augalams būtinos trys sąlygos – vanduo, šviesa ir oras. Išmanydami šiuos tris veiknius ir mokėdami juos pritaikyti skirtingoms augalų rūšims, namuose galėsime džiaugtis didelėmis džiunglėmis. Todėl prieš perkant augalą, reikia atlikti namų darbus ir pasidomėti, kokios priežiūros jis tikisi sulaukti. Tamsiuose Atogrąžų miškuose augantis papartis, atvykęs į jūsų namus, tikrai nesijaus patenkintas, pastatytas ant pietinės palangės. Jei augalų pasaulis jums yra naujiena, geriau prisijaukinkite juos pamažu, nesistenkite iškart namų paversti džiunglėmis. Praėjus šiek tiek laiko ir artimiau susipažinus, pradėsite intuityviai jausti, kada augalas yra ištroškęs ar bando pasiekti daugiau saulės spindulių.

Augalams grįžus namo

Tinkamai išsirinkus naują gyventoją, svarbu tinkamai jį pargabenti namo. Atėjus šaltąjam metų sezonui, prieš veždami augalą, nepamirškite įsukti jo į popierių. Ne mažiau pavojingi gali būti ir vasaros karščiai, todėl nepalikite augalo vieno ilgai automobilyje. Tinkamas transportavimas padės ne tik išlaikyti palankią temperatūrą, bet ir apsaugos augalą nuo susilamdymo ar lūžių. Augalui saugiai pasiekus naujus namus, patartina jį kelias savaites palaikyti atokiau nuo senbuvių. Taip naujokas apsipras, o jūs, stebėdami, galėsite įsitikinti, ar augalas namo grįžo tikrai sveikas. Kiekvienam naujam gyventojui reikia laiko, kol jis visiškai adaptuojasi prie aplinkos, todėl nenusiminkite, jeigu iš pradžių jis atrodys kiek nelaimingas.

Kambariniai augalai namuose gali būti tikras išsigelbėjimas, ieškant ramybės, grįžus po sunkios dienos. Tik svarbu iš visos gausybės rūšių atrasti sau ir savo namams tinkamiausius kompanionus. ‚Pievos‘ Birštone kiekvieną savaitę pildosi naujais žaliaisiais gyventojais, tad užsukite į svečius ir mes mielai pakonsultuosime bei padėsime jums išsirinkti tinkamiausią augalą.

Pasidalinkite savo mintimis